Wybierając się na zajęcia z nami warto wiedzieć o:

  • Kask jest obowiązkowym wyposażeniem każdego narciarza!!
  • Narty – preferowany sprzęt, to narty tzw. carvingowe. Ich budowa ułatwia początkującym narciarzom naukę poprzez łatwiejsza inicjację skrętu. Długość nart powinna być około 10 – 15 cm krótsza od wzrostu dziecka.
  • Buty – dopasowane do stopy. Zbyt duże buty powodują dyskomfort. Stopa przesuwa się wewnątrz wkładki, co przeszkadza w kontrolowaniu jazdy.
  • Kijki – preferowane od pierwszych etapów uczenia się.
  • Ubiór – dostosowany do warunków pogodowych, głównie temperatury. Początkująca przygoda z narciarstwem, to wysoki poziom wysiłku fizycznego, co znacznie wzmacnia potliwość organizmu. Pamiętaj, aby nie ubierać się zbyt ciepło!!!

Uczestnicy kursu muszą posiadać sprzęt narciarski własny lub wypożyczony. Dzieci, które nie posiadają własnego sprzętu narciarskiego mogą wypożyczyć go pod stacją narciarską np. w Rzykach

Przykładowe pytania zadawane przez rodziców:

Ile trwa kurs, dlaczego akurat 10 zajęć, czy moje dziecko po zakończeniu już potrafi jeździć?
Dziecko w początkowym etapie uczenia poznaje sprzęt, oswaja się z jego eksploatacją, stawia pierwsze kroki na nartach, poznaje grupę kolegów/koleżanek. Po zakończeniu tego etapu, dziecko powinno opanować skręty w pozycji kątowej z łączeniem do jazdy równoległej, zatrzymanie, samodzielne poruszanie się na wyciągu.

Kolejny etap, to grupa średnio zaawansowana, gdzie mały narciarz poznaje wiele ćwiczeń metodycznych doskonalących jazdę równoległa, prowadzącą do samodzielnego poruszania się na nartach.

Sugerujemy, by mały narciarz nie zakańczał swojej przygody z nartami po pierwszym etapie.

Czy można odrabiać zajęcia?
Niewykorzystanych zajęć z winy rodzica bądź dziecka nie można odrabiać ( brak kontaktu telefonicznego z firmą i uprzedzenia o nagłej nieobecności, chorobie). Zależy nam, by dzieci pracowały w swoich grupach, gdyż często mają już wypracowane kontakty, a poziom umiejętności grup może być różny z przyczyn tępa oswajania umiejętności. Istnieje możliwość odrobienia lekcji, gdy sytuacja w innych grupach stworzy ku temu warunki)

W przypadku braku śniegu, organizator przewiduje przesunięcie zajęć na kolejny tydzień, dzień po kontakcie telefonicznym i wydłużenie całego kursu. W przypadku odwilży i nagłego końca zimy organizator zobowiązuje się zwrócić pieniądze za niewykorzystane zajęcia.

Czy można wykupić pojedyncze zajęcia?
Minimalny okres nauki w szkole narciarskiej, to 10 zajęć. Pierwsze dwa zajęcia stanowi aklimatyzacja dziecka w grupie, nowym środowisku oraz obcowanie ze stokiem. W początkowym etapie nauczania może u dziecka wystąpić niechęć, ale może ona się zmieniać w miarę nabierania umiejętności narciarskich. Pamiętajmy, że nasze dzieci prezentują różny poziom sportowy, więc nabieranie umiejętności u niektórych jest wolniejsze. Dlatego istnieje możliwość wykupienia dziecku dodatkowych lekcji doskonalących po kontakcie z instruktorem.

Co, gdy warunki pogodowe, drogowe są mocno utrudnione?
Firma Talarinio zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć(opisane w punkcie powyżej) z powodu złych warunków pogodowych oraz drogowych. Spóźnienie po zakończeniu zajęć spowodowane np. intensywnymi opadami śniegu bądź mgła. Rodzice będą informowani telefonicznie.

Jeżeli chcą Państwo byśmy udzielili informacji na inne pytania związane z wyjazdami dojazdem, czy też metodyką nauczania prosimy o kontakt telefoniczny.