O NAS

Szkoła powstała z pasji i zamiłowania do narciarstwa. Od 10 lat przekazujemy naszą wiedzę jako doświadczona kadra SITN PZN i pomagamy stawiać pierwsze kroki na nartach i snowboardzie. Kadra Talarinio to wykwalifikowani Instruktorzy, którzy realizują SITN-usiowy program nauczania, dzięki czemu nasi uczniowie mogą zdobywać kolejne odznaki potwierdzające ich umiejętności. Dlaczego warto uczyć się z nami? Dlatego, że uczymy z zamiłowaniem i zaangażowaniem ale przede wszystkim z radością i uśmiechem. Na zajęciach panuje wesoła atmosfera dzięki czemu nasi najmłodsi uczniowie/kursanci chcą do nas wracać aby kontynuować naukę. Talarinio to nie tylko Szkoła Narciarska, ale ludzie, którzy ją tworzą!
W 2019 roku zdobyliśmy II miejsce na Mistrzostwach Polski Instruktorów

INSTRUKTORZY NARCIARSTWA 

Mateusz Talar

Instruktor PZN
Kierownik szkolenia. Mgr Wychowania Fizycznego AWF Kraków,
Instruktor Sportu Doświadczony siatkarz i narciarz. Na studiach zasmakowałem wielu ciekawych sportów, ale te dwie dyscypliny fascynują mnie najbardziej. Dlatego też uczenie narciarstwa, to pasja, która daje mi uśmiech na twarzy, gdy widzę kursanta śmigającego samodzielnie, a niespełna kilka lekcji wcześniej zaczynał swą przygodę. Potrafię nawiązywać rewelacyjny kontakt z ludźmi, przez co nie ustępuje, gdy nie zrobię z Ciebie narciarza 😉

Anna Talar

Instruktor SITN
Licencjat z Turystyki i Rekreacji
Lubię aktywnie spędzać czas. Zimą na nartach, a poza sezonem wędrować po górach, biegać i chodzić na siłownię. Sport towarzyszył mi od najmłodszych lat. Nauczanie narciarstwa to pasja, którą lubię dzielić się z innymi, a w szczególności z tymi najmłodszymi. Radość dziecka jest najlepszym wynagrodzeniem mojej pracy.

Wojciech Stanek

Instruktor PZN
Mgr Wychowania Fizycznego AWF Kraków Instruktor sportu piłka nożna
Wojtek jest u nas kierownikiem wyszkolenia. Ukończył AWF, jest mgr wych. fiz. a także instruktorem PZN. Gdy nie ma śniegu pochłaniają go maratony kolarstwa górskiego

Grzegorz Kruczała

Instruktor PZN
Na co dzień przedsiębiorca prowadzący firmę budowlaną oraz wspólnie z żoną Hodowlę Owczarka Niemieckiego. Narty to moja największa pasja, której poświęcam całą zimę. Na nartach od 4 roku życia, a instruktorem od 2009 roku.

Patrycja Dybał

Instruktor SITN
Mgr wychowania fizycznego, Akademia im. Bronisława Czecha w Krakowie.
Ulubiona pora roku? Oczywiście zima i białe szaleństwo. Każdy dzień spędzony na stoku i nauka szczególnie tych najmłodszych cieszy najbardziej. Każdy postęp, jest dla mnie wielkim sukcesem, a przede wszystkim uśmiech na twarzach, zadowolenie i radość uczącego. Dlatego pracy instruktora nie zamieniła bym na żadną inną. Atmosfera wśród instruktorów jest znakomita, szkółkę cechuje dobre poczucie humoru oraz wysokie kwalifikacje, które stale staramy się podnosić. Przyjdź, umów się i zapisz na nasze lekcje, a na pewno zrobimy z Ciebie narciarza lub snowboardzistę!

Janek Żmuda

Instruktor PZN
Instruktor Sportu
Przebywa na urlopie. Jestem instruktorem narciarstwa od baaaardzo dawna, bo uprawnienia PZN uzyskałem w 1978 roku. Systematycznie jednak weryfikuję swoje umiejętności i śledzę trendy w tym sporcie na stosownych kursach i unifikacjach. Tak długi okres pozwolił mi zdobyć doświadczenie w nauczaniu na każdym poziomie umiejętności narciarza, a także na każdym etapie jego życia ? od przedszkolaka do pełnego pasji i otwartego na nowe emeryta . Pierwsze swoje narty dostałem gdy miałem 4 lata a od 12 roku życia najczęściej można mnie było spotkać na Leskowcu (obecnie Groń Jana Pawła II). Do dziś uważam ten stok za jeden z najbardziej wymagających technicznie. Uważam też, że zima to najpiękniejsza pora roku a jej przedłużeniem jest sztuczny stok, na którym można szlifować umiejętności i podtrzymywać kondycję. Poza tym jestem absolwentem AGH i wychowankiem klubu narciarskiego FIRN.

Dominika Kilian

Instruktor SITN
Przebywa na urlopie.
Z wykształcenia jestem nauczycielem wczesnoszkolnym. Na co dzień prowadzę własną działalność związaną z opieką nad najmłodszymi dziećmi. Uwielbiam sport i naturę. Na nartach jeżdżę od trzeciego roku życia i jest to jedna z moich pasji. Każda lekcja daje mi ogromną satysfakcję. Z wielką radością wprowadzam w świat narciarstwa zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Martyna Pawlus

Instruktor SITN
Na co dzień jest studentką teleinformatyki. Uwielbia uczyć zarówno dorosłych jak i dzieci. Przygodę z nartami rozpoczęła gdy miała 6 lat. Sport to dla niej motywacja do doskonalenia siebie a zarazem największa lekcja pokory.

Kacper Górski

Instruktor SITN
Jest absolwentem AGH. Od dziecka jeździ na nartach i zawsze chciał być instruktorem. Powód? Uwielbia dzieci. Dzieciaki natomiast uwielbiają go za szalone zabawy, które wymyśla. Jak twierdzi, to najlepszy sposób na naukę bo najszybciej uczymy się przez zabawę 🙂

Michał Magiera

Instruktor PZN
Na codzień studiuje Bezpieczeństwo Narodowe na UJ. Od 3 roku życia jeździ na nartach, co jest jego pasją numer jeden. Poza tym interesuje się fotografią. W naszej szkółce oferuje bardzo wysoki poziom szkolenia niezależnie od wieku kursanta 🙂

INSTRUKTORZY SNOWBOARDU 

Agata Wilanowska

Instruktor SITS
Magister Zarządzania Sportem i Turystyką po AWFie w Katowicach. Swoją przygodę ze sportami zimowymi zaczęła od nart jak miała 3 latka. W wieku 14 lat snowboard przejął kontrole nad jej uczuciami w zimie. Natomiast w lecie śmiga na wakeboardzie i wakeskacie (w którym zajęła dwukrotnie 3 miejsce w Mistrzostwach Polski). Prowadzi własne warsztaty dla kobiet na Wakeu i przez cały rok dzieli się swoimi pasjami z najmłodszymi.

Kacper Kocemba

Asystent instruktora SITS
Nasz instruktor, który sprawi że niemożliwe stanie się możliwe, a snowboard przestanie być odległym celem i zacznie być nowym hobby. Cechują go cierpliwość, proste metody nauczania oraz łatwe nawiązywanie kontaktu z kursantami.